Wednesday, August 1, 2018

Bieżnia: kilka porad dotyczących użytkowania i konserwacji

Dla własnego bezpieczeństwa, komfortu i trwałości produktu, należy uważnie przestrzegać instrukcji zawartych w instrukcji dostarczonej z bieżnią. W niektórych przypadkach utracono podręcznik bieżni, oto kilka przydatnych wskazówek, które pozwolą zapewnić żywotność bieżni:
1. Sprawdź zasilanie. Bieżnia musi być zasilana przez uziemione gniazdo 220V. Unikaj jak najwięcej rozszerzeń, rozgałęźników i wielu gniazd.
2. Wszystkie urządzenia do treningu kardio podlegają silnemu naciskowi mechanicznemu. To normalne, że niektóre części mają małą luz, więc regularnie sprawdzaj prawidłowe dokręcenie nakrętek, aby było bezpieczniej. Wręcz przeciwnie, pasek bieżący, pasek napędowy i koła NIE MOGĄ być całkowicie dokręcone / rozciągnięte. Postępuj zgodnie z instrukcjami podanymi na blogu, aby prawidłowo napiąć pasy napędowe i biegnące.
3. Regularnie czyść bieżnię. Nie używaj agresywnych detergentów, takich jak te do mycia szkła, alkoholu lub acetonu. Na gładkiej szmatce należy używać tylko łagodnego detergentu. Pamiętaj o wyczyszczeniu komory silnika (tylko poprzez odkurzanie kurzu). Nie należy używać żadnych środków smarnych w komorze silnika. Pamiętaj, aby regularnie czyścić pokład i smarować go zgodnie z opisem na naszym blogu.
4. Pocenie przyspiesza korozję metali, tworzyw sztucznych i powłok. Zachęcamy do czyszczenia bieżni po każdym ćwiczeniu, aby uniknąć zużycia bieżni. Możesz również użyć specjalnego sprayu silikonowego wyprodukowanego we Włoszech dostarczanego przez naszą firmę. Nieznaczne przejście aerozolu na części metalowe tworzy cienką warstwę ochronną, która powoduje poślizg wody i potu, a tym samym zapobiega zjawiskom korozyjnym.
5. Harmonogram konserwacji prewencyjnej
Po zakupie nowej bieżni lub wymianie pasa może być wymagany okres osiadania / docierania. Może to potrwać kilka dni, w zależności od zastosowania (około 20 godzin). Konieczne jest zatem monitorowanie centrowania i naciągu paska podczas włamania. Zwróć też szczególną uwagę na silnik. Jeśli podczas treningu ma tendencję do rozgrzewki, nie należy przeoczyć tego objawu!
Uwaga: dobrze nasmarowana platforma robocza oraz prawidłowo zamocowany pasek i pasek mogą zaoszczędzić do 50% zużycia energii elektrycznej.
Znaczenie paska
Kiedy pas jest dobrej jakości i prawidłowo rozciągnięty, podczas ćwiczenia nie słychać dźwięku. Jeśli pasek zostanie rozciągnięty zbyt mało, przednia rolka się ślizga. Łatwo więc sprawdzić, czy pasek jest zbyt luźny. Wręcz przeciwnie, pasek, który jest zbyt ciasny lub postarzały, może się przedwcześnie złamać lub zużyć, powodując nadmierne zużycie energii elektrycznej i narażając silnik i płytkę na ryzyko. Trudniej zauważyć zużycie paska, więc postępuj zgodnie z naszymi instrukcjami na blogu i regularnie sprawdzaj temperaturę silnika. Jeśli się nagrzeje, może to być objawem nieprawidłowej regulacji lub konieczności wymiany paska.
Najprostszym sposobem regulacji napięcia paska bieżni jest rozpoczęcie od poślizgu, a następnie powolne ustawianie w odpowiedniej pozycji. Zobacz artykuły na naszym blogu, aby postępować poprawnie.

No comments:

Post a Comment