Sunday, August 12, 2018

Silnik bieżni: wymień go i wyreguluj trymer płyty sterowania

Kilka rzeczy do rozważenia przy wymianie silnika bieżni.
Z biegiem czasu zmieniły się sposoby obliczania mocy silników bieżni. W przeszłości c.d. "ciągła moc robocza" S1 została obliczona na podstawie klasy izolacji silnika i rodzaju zastosowania (8 klas cyklu pracy, S1 do S8, określonych przez IEC). Następnie z przyczyn marketingowych wykorzystano uprawnienia związane z nieciągłym działaniem. Tak więc ten sam silnik oznaczony w poprzednich 3/4 HP (0,75 HP) może teraz być oznaczony jako 2,75 HP, ponieważ zamiast wykonywać obliczenia w klasie S1, wykonuje się go w klasie 6.
Test szkieletu silnika, weryfikacja masy
Ogólnie rzecz biorąc, rzeczywista moc silnika zależy przede wszystkim od średnicy, a po drugie od długości silnika (średnica ma jednak znacznie większy wpływ). Można uznać, że silniki o średnicy 8,5 cm i 8,5 cm są ciągłe od około 1,5 HP (niektórzy poważniejsi producenci oznaczają 1 HP), średnica 9,5 / 10,0 brzmi rozsądnie dla 1,75 HP, 10,5 cm dla 2,25, 12 cm dla 2,5 / 2,75. Poza tym trudno jest stosować silniki do użytku domowego. Małe silniki załamują się częściej (znacznie gorsze rozpraszają ciepło, mają mniejszy kolektor itp.). Niektóre szczegóły konstrukcyjne mogą sprawić, że jeden silnik będzie trochę lepszy niż inny o równoważnych wymiarach (np. Ten na powyższym obrazku ma listwy ukośnej armatury)

Obrócenie trymera TORQUE w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara dostosowuje moment obrotowy podany do silnika
W przypadku wymiany silnika o mniejszym rozmiarze na większy, często konieczne jest wyregulowanie trymera na płycie.
Konieczne może być dostosowanie przycinarek IR i LIMIT (zwanych również TORQUE)
Trymer SPEED służy do regulacji stosunku sygnału wejściowego do płyty silnika (pochodzącego z konsoli), a względny sygnał wyjściowy na silniku (np. Z regulacji 5 V z konsoli = 140 V do silnika można przełączyć na 5 V do płytka = 180 V do silnika). Ta regulacja jest zwykle bezużyteczna, ponieważ system cofania (optyczny lub magnetyczny czujnik prędkości) przywraca rzeczywistą prędkość do konsoli, a konsola konsekwentnie dostosowuje sygnał wysłany do karty sterującej silnika, o ile prędkość odczytu nie odpowiada ustawionej na konsola.

No comments:

Post a Comment