Sunday, August 5, 2018

Konserwacja bieżni elektrycznej

Posiadanie bieżni w domu pozwala uniknąć chodzenia na siłownię. Jest to również wygodniejsze, ponieważ nie musisz się ruszać, czekać na swoją kolej, aby go użyć, lub martwić się pozostaniem na maszynie zbyt długo, nie pozostawiając miejsca dla innych. Jednak, gdy masz bieżnię w domu, musisz się nią zająć, aby skutecznie funkcjonować. Poniżej znajduje się kilka wskazówek, które pomogą utrzymać bieżnię w jak najlepszym kształcie.
Czyszczenie i konserwacja
Czyszczenie i konserwacja bieżni domowej nie jest dobrą zabawą. Jednak nawet jeśli masz jedną z najlepszych bieżni, nie będzie działać prawidłowo, jeśli się nią nie zajmiesz. Bieżnie domowe są drogie, zwłaszcza jeśli są dobrej jakości, a treningi kładą duży nacisk na elementy maszyny. Jeśli nie poświęcisz przynajmniej minimalnego czasu na opiekę, bieżnia ulegnie zerwaniu, a znajdziesz się szukając nowej lub będziesz musiał stawić czoła kosztom naprawy.
Czyszczenie bieżni
Jedną z najczęstszych przyczyn przedwczesnego zużycia pokładów i pasów jest gromadzenie się brudu i zanieczyszczeń. Z tego powodu nawet najlepsza bieżnia domu wymaga regularnego czyszczenia. Jeśli masz bieżnię, należy czyścić pokład i pas co najmniej raz w miesiącu. Powinieneś również wyczyścić obszary po obu stronach pasa, a także odsłonięte obszary pokładu. Ponadto czyść inne części maszyny wilgotną szmatką lub gąbką co tydzień i czyść / odkurzaj obszar silnika bieżni co najmniej trzy razy w roku. Podczas czyszczenia silnika postępuj zgodnie z instrukcjami w instrukcji obsługi.
Po wyczyszczeniu pomostu i pasa zawsze należy nasmarować pasek. Używaj odpowiedniego i określonego środka smarnego, takiego jak te, które można kupić na stronie www.partsfortreadmill.com
Smarowanie bieżni
Niektóre bieżnie mogą mieć układy samosmarujące lub być wstępnie smarowane. Niemniej jednak nie trwa to wiecznie i po pewnym czasie konieczne jest rozpoczęcie regularnej konserwacji, w tym smarowania. Postępuj zgodnie z instrukcjami opisanymi w instrukcji obsługi lub na naszym blogu. Pamiętaj, że nawet w przypadku nieregularnego użytkowania, po kilku latach (6/8 w zależności od bieżni) wskazane jest, aby wymienić pas bieżni, zwłaszcza jeśli nie jest regularnie smarowany, ponieważ twardnieje i traci niektóre z jego elastycznych właściwości, staje się sztywniejszy i generuje więcej tarcia z pokładem.
Wyrównanie taśmy
Nawet najlepsze bieżnie dla domu mogą wymagać od czasu do czasu wyrównania paska, zwłaszcza jeśli użytkownik korzysta z bieżni, chodząc lekko krzywo lub jeśli bieżnia nie jest idealnie wyrównana na podłodze. Pas powinien być prosty wzdłuż środka pokładu w podobnej odległości z jednej strony na drugą. Jeśli nie podąża tą ścieżką i ma tendencję do zbliżania się do krawędzi, musi być ponownie wyrównana poprzez regulację śrub po każdej stronie tylnej części urządzenia. Dokonaj drobnych poprawek i sprawdź swoje postępy, postępując zgodnie z instrukcjami krok po kroku, które wskazaliśmy na naszym blogu. Jeśli występują problemy z wyrównaniem, zapoznaj się z instrukcją użytkownika lub naszym blogiem.
Konserwacja i napięcie paska
Większość dobrych bieżni jest odpowiednio ustawiona w fabryce. Jeśli jednak często używasz bieżni, pasek może się poluzować. Jeśli jest zbyt luźny, zacznie się ślizgać, co spowoduje nieprzyjemną sytuację dla użytkownika. Należy jednak zachować ostrożność podczas regulacji taśmy: jeśli jest zbyt ciasno, spowoduje to uszkodzenie silnika i rolek. Napięcie pasa powinno zawsze być wystarczające, aby zapobiec jego poślizgowi. Aby sprawdzić, czy bieżnia ślizga się, przenieś bieżnię do wolnego tempa i energicznie naciśnij stopę w dół i do przodu. Jeśli pasek się ześlizgnie, konieczne jest dokręcenie śrub. Postępuj zgodnie z instrukcjami na naszym blogu, aby uzyskać więcej wskazówek.
Wymiana paska
Niezależnie od tego, czy kupiłeś dużą i drogą bieżnię do domu, czy też tańszy model, pasek w końcu się zużyje. Powinieneś sprawdzić pasek pod kątem oznak zużycia co najmniej raz na trzy miesiące. Aby sprawdzić zużycie, oprzyj dłoń wzdłuż jego dolnej części. Jeśli dywan jest zużyty, zmienia kolor (staje się ciemniejszy) lub dolna biała tekstura jest uszkodzona, należy je wymienić. Jeśli nadal będziesz używać paska, który należy wymienić, tarcie szybko spowoduje uszkodzenie silnika lub płyty kontrolnej, które są bardzo drogimi elementami. Spowoduje to również wzrost zużycia energii przy każdym użyciu narzędzia. Regularna wymiana paska zwiększy żywotność narzędzia w bardzo delikatny sposób. Wymieniając pas, pamiętaj o zakupie pasa o niskim współczynniku tarcia i najnowszego, aby mieć pewność, że kupisz produkt wysokiej jakości. Pasy o niskim współczynniku tarcia są dostępne na stronie www.partsfortreadmill.com
Ochrona instalacji elektrycznej
Większość produkowanych obecnie domowych bieżni wykorzystuje elektroniczne konsole sterowane komputerowo i wyrafinowany system sterowania silnikiem. Podobnie jak komputer stacjonarny, elektronika na pokładzie bieżni może zostać uszkodzona przez przepięcia. Aby chronić urządzenie przed uszkodzeniem, podłącz je do wylot prawidłowo uziemiony. Jeśli to możliwe, użyj dedykowanego obwodu do bieżni. Unikaj używania wielu wtyczek lub podobnych.

No comments:

Post a Comment