Friday, August 3, 2018

Konserwacja bieżni: Co i jak robić?

Narażona na kurz, krople potu i bakterii bieżnia musi być regularnie konserwowana. Bieżąca konserwacja sprzętu optymalizuje wydajność i długowieczność. Nie jest łatwo zabrać bieżnię ze sklepu, gdy ją kupisz, ponieważ jest ciężki i nieporęczny. Dlatego oferujemy różnorodne usługi naprawy i konserwacji. Ale jeśli regularnie wykonasz poniższe czynności konserwacyjne, Twój sprzęt będzie działał dobrze przez długi czas.
Dlaczego dbanie o bieżnię?
Bieżnia jest dostępna dla zewnętrznych czynników, takich jak kurz. Może gromadzić się w komorze silnika. Może to zablokować wentylatory chłodzące i wystawić silnik lub elektronikę na przegrzanie, a tym samym skrócić czas działania. Dlatego regularnie czyść pasek bieżący i odkurzaj obudowę silnika. Musisz również oczyścić środowisko w pobliżu sprzętu, aby zapobiec gromadzeniu się kurzu. Ponadto, ponieważ bieżnia obejmuje wszystkie mięśnie ciała, jest oczywiste, że pocisz się podczas ćwiczeń. Wilgoć wytwarzana przez krople potu powoduje rdzewienie metalowych części. Wystarczy rozpylić niewielką ilość 100% specjalnego silikonu w sprayu Silic One na metalowe części, aby stworzyć cienką warstwę ochronną. Pot się wymknie, a metalowe części będą chronione.
Gdzie umieścić urządzenie, aby ułatwić czyszczenie?
Przed czyszczeniem upewnij się, że urządzenie jest ustawione na płaskiej powierzchni. Jeśli podłoga ma pewne skazy, zrekompensuj je, wybierając odpowiedni poziom regulacji nóżek. Jest to również lepsze dla pasa bieżni i silnika bieżni. Aby uprościć sprawę, umieść matę pod urządzeniem, aby zebrać brud wydobywający się z czyszczenia.
Wyczyść części bieżni
Weź ściereczkę zwilżoną wodą, aby wyczyścić różne elementy sprzętu. Aby zminimalizować tarcie między pasem a drewnianym pokładem, zmniejszyć zużycie silnika i przedłużyć żywotność bieżnika, należy koniecznie nasmarować układ jezdny. W razie potrzeby wyreguluj pas, postępując zgodnie ze wskazówkami na naszym blogu. Ta prosta operacja jest ważna dla optymalnego funkcjonowania sprzętu. Niektóre modele są wstępnie smarowane, ale leczenie będzie skuteczne tylko przez krótki okres, co najwyżej w pierwszym roku użytkowania. Później konieczne jest przeprowadzenie smarowania. Smary na bazie krzemu są zalecane do skutecznej konserwacji sprzętu.
Małe gesty do zapamiętania
Zapobiegaj przedwczesnemu zużyciu pasa bieżni, upewniając się, że jest on prosty i wyśrodkowany. Aby lepiej dbać o bieżnię, powinieneś nosić odpowiednie buty. Muszą być czyste, aby nie napełniały pasa bieżni jakimkolwiek piaskiem lub żwirem, który mógłby je uszkodzić. Użytkownik może wykonywać pewne czynności konserwacyjne. Wykonując niezbędną opiekę profilaktyczną, nie trzeba dzwonić do technika. Jednak w celu pełnej oceny bieżni rozważ wezwanie wykwalifikowanego inżyniera, szczególnie w przypadku produktów intensywnie wykorzystywanych w salach gimnastycznych.
Postępuj zgodnie z instrukcjami w instrukcji obsługi bieżni
Po otrzymaniu bieżni zapoznaj się z instrukcją obsługi dołączoną do niej. Najważniejsze jest to, że całe urządzenie musi być zasilane przez jednofazowe gniazdo uziemione 220 V. Często nie ma żadnych konkretnych stwierdzeń dotyczących czasu użytkowania bieżni. Jednak przed kolejną sesją treningową musisz opuścić bieżnię na co najmniej 2 godziny, jeśli korzystasz z niej nieprzerwanie przez około 45 minut. Dotyczy to wszystkich urządzeń z prądem stałym (DC). Możesz używać bieżni silników AC o wiele więcej bez ryzyka uszkodzenia.


Monitoruj dokręcanie i smarowanie pasa bieżni
Jeśli bieżnia bieżnika jest wciąż nowa, zalecamy uważne monitorowanie jej centrowania i napięcia przez kilka dni. Następnie należy wyczyścić, nasmarować i regularnie sprawdzać pas bieżni. Jeśli nie wystarczy dokręcić, można wyregulować, obracając dwie śruby. Jeśli jednak jest zbyt ciasno, obróć te dwie śruby przeciwnie. Postępuj zgodnie z instrukcjami na blogu i unikaj ryzyka przekręcenia pasa bieżni. Może to powodować problemy z bieżnią.
Jeśli pasek jest zbyt stary, lepiej go wymienić, aby zabezpieczyć części elektroniczne przed przedwczesnym zużyciem.

No comments:

Post a Comment