Wednesday, July 19, 2017

Zasady konserwacji bieżni

Dzisiaj chcę opowiedzieć o kilku zasadach konserwacji bieżni. Najważniejszą rzeczą tu jest smarowanie pasa bieżni. W tym celu należy stosować 15-20 mililitrów oleju pod pasem bieżni, a najlepszym rozwiązaniem dla urządzeń domowych jest stosowanie środka smarującego do czyszczenia. Do komercyjnych bieżni można użyć płynnego smaru. W tym przypadku sugerujemy użycie polidimetylosiloksanu, który jest typem zaproponowanym przez Technogym.
W przypadku maszyn zużycia domowego trzeba to zrobić co trzy lub cztery miesiące. Jeśli chodzi o użytkowanie komercyjne, to znacznie częściej. Wystarczy umieścić trochę oleju pod pasem i skorzystaj z bieżni. Jest to najważniejsza rzecz, którą możesz zrobić.
Inną rzeczą, jaką możesz zrobić, to zużycie produktów czyszczących. Na przykład chusteczki do siłowni. Chusteczki do siłowni są zwykle mokre i są przeznaczone do tej pracy. Mają specjalne środki chemiczne, dzięki czemu bez problemówu są usuwane kurz i osady tłuszczowe. Wystarczy oczyścić miejsca, w których używasz maszyny. Szczególnie te miejsca na szczycie konsoli. I także oczyścić wewnętrzną część nóg. Jeśli chcesz zrobić lepszą robotę, możesz użyć tego samego środka smarującego na metalowych częściach. W ten sposób zapobiega się przedostawanie się potu do wnętrza korpusu bieżni. Bieżnia będzie wyglądać brudno i niechlujnie. Może także w przyszłości powodować to pewne problemy strukturalne.
Następną rzeczą, jaką możesz zrobić, aby utrzymać maszynę w czystości i pracy, jest odkurzanie. Odkurzaj obszar pod maszyną i to miejsce pod pasem bieżącym. Zatrzyma to kurz od popadania pod pas bieżni i zapobiegnie przyszłym problemom.
Inne rzeczy, które mogą być konieczne, można smarowanie piwotu bieżni. Od czasu do czasu po prostu spryskiwać te czopy pod piwotem z Gibbs, wd-40 lub trzy-w-jeden olej, albo jeśli masz tego oleju łańcucha rowerowego. Zatrzyma wszelkie formy hałasu. Więc nie będzie ani piszczu, ani skrzypów, ani innych irytujących rzeczy.
Wreszcie są regulacje z tyłu. Możesz ich użyć do dokręcania paska. Również, jeśli taśma przesuwa się w lewo lub w prawo, możesz ich użyć do sprawienia, że będzie ona ładna, prawdziwa i szczupła. Pamiętaj, aby postępować zgodnie z radą na naszym blogu i unikać nadmiernego naprężenia pasa bieżnego, co może spowodować uszkodzenie pasa lub systemu sterowania silnikiem.
Oto kilka bardzo prostych wskazówek. Nie musisz żadnych specjalnych narzędzi do tego. Ponadto co jakiś czas można łączyć te porady z planem serwisowym. W rezultacie maszyna daje Ci od 10 do 15 lat dobrej obsługi. Jeśli potrzebujesz specjalnego smaru, po prostu skontaktuj się ze partsfortreadmill.com

No comments:

Post a Comment