Tuesday, July 18, 2017

Czym smarować bieżnie

Już nie jeden raz pisaliśmy że jedną z najważniejszych rzeczy w konserwacji bieżni jest jej smarowanie. TO jest rzecz prosta do wykonania lecz bardzo przydatna i może to znacznie przedłużyć prace waszej bieżni. Dziesaj opowien o ważności wykorzystania właściwego smaru do bieżni.
Podczas serwisowania urządzeń, najważniejsze uszkodzenia (falownik, silniki) często są uzależnione od braku wiedzy klientów (użykowników bieżni komercyjnych czy domowych) w zakresie konserwacji / smarowania bieżni. W szczególności używają nieprzydatnych
Należy wziąć pod uwagę następujące kwestie:
Smar silikonowy jest ogólnie uważany za najlepszy rodzaj smaru do bieżni. Jest dostępny w sprayu lub płynu. Różne rodzaje smaru silikonowego działają inaczej, dlatego też zaleca się stosowanie smarów specjalnie zaprojektowanych do smarowania bieżni;
Należy unikać absolutnie żadnego środka poślizgowego na bazie oleju lub substancji chemicznych (np. Wd40), może uszkodzić niższą warstwę pasa i / lub powierzchni pokładu bieżni;
Wosk jest zalecany przez niektórych producentów profesjonalnych urządzeń, a nawet używany w niektórych modelach za pomocą systemu pomp woskowych (sprzęt Life Fitness). Jest właściwy, ale pozostawia wiele osadu, co powoduje uszkodzenie bieżni w przyszłości.
Proszę pamiętać:
Celem smarowania jest zmniejszenie tarcia pomiędzy płytą a taśmą, co oznacza smarowanie płyty, a taśma jest nasmarowana w rezultacie tego. Powinieneś unikać dużych ilości środka smarującego na wałkach, ponieważ wałki i pasek powinny mieć dobrą przyczepność bez potrzeby zwiększania napięcia.
Pas może się przegrzać podczas pracy, więc użycie nieodpowiednich smarów może być problematyczne;
Między domowymi i profesjonalnymi urządzeniami zauważalna jest różnica, komercyjne bieżnie mogą smarować większą zawartością smaru. Użycie bieżni bieżni powinno być częste, ale przy niewielkiej ilości smaru.
Właściwe smarowanie zmniejsza zużycie energii (o 25/30%).
W niektórych przypadkach smarowanie nie powoduje żadnego efektu. Dzieje się tak, gdy pas jest zbyt stary: aby uniknąć kosztownych uszkodzeń maszyny, należy wymienić pas, jeśli jest zużyty lub stary (ponad 5/6 lat).

 

No comments:

Post a Comment