Thursday, July 6, 2017

Wymiana pasa do bieżni

Dzisiaj chcę opowiedzieć Państwu jak wymienić pas do bieżni. Jest to konieczne do zrobienia kiedy pas już jest stary i zepsuty. Można to zrobić samemu lub zaprosić specjalistę. Jeżeli zdecydują Państwo wymienić pas do bieżni samodzielne prosze poslugiwać się poniższą instrukcją.
 1. Najpierw trzeba przygotować instrumenty niezbędne do wymiany pasa (są to: klucz imbusowy, śrubokręt, młotek gumowy, smar do smarowanie, szmatka, oraz klucz ampułowy)
 2. Należy pamiętać o swoim bezpieczeństwie, dla tego musisz koniecznie odłączyć bieżnie od zasilanie przed rozpoczęciem.
 3. Najpierw musimy zdjąć pokrywę silnika.
 4. Zdejmij ośłone wałka tylnego.
 5. Następnie zdemontuj listwy boczne. W niektórych bieżniach listwy są przyklejone, w takim wypadku trzeba delikatnie ich odkleić.
 6. Dalej wykorzystujemy klucz ampułowy żeby zdjąć tylny wałek napinający pas biegowy.
 7. Dalej zdejmujemy pasek napędowy. Dla tego odginamy pasek i jednocześnie obracamy silnik.
 8. Dalej demontujemy przedni wałek, który znajduje się na ramie.
 9. Zdejmujemy wszystkie rolki napędzające pas biegowy i demontujemy blat. Odkręcamy wszystkie śruby z blatu i delikatnie zdejmujemy z niego pas.
 10. Dalej należy oczyścić blat i wałki. Można używać specjalny środek czyszczący lub zwykły płyn do naczyń z wodą. Również należy wysuszyć te części po czyszczeniu.
 11. Dalej przystępujemy do montażu nowego pasa na bieżnie. Jest to proste. Nowy pas nakładamy na czysty blat i dalej blat z pasem montujemy na samej bieżni. Dalej przykręcamy wszystkie śruby.
 12. Dalej montujemy wszystkie elementy któwe zdjęliśmy wcześniej. Czyli wałek przedni, pasek napędowy i wałek tylny.
 13. Sprawdzamy napiętość pasa. Dla tego podnosimy pas w środkowej części na 5 cm. Jeżeli udało się to jest w porządku. Ale jeżeli nie jest tak należy dalej kręcić śruby.
 14. Kiedy napięcie pasa jest wystarczające można montować boczne listwy i wałek tylny.
 15. Dalej nakładamy pokrywę silnika.
 16. Po tym można włączyć bieżnie i ustawić większą prędkość obrotu żeby wyśrodkować pas.
 17. Należy również pamiętać że bieżnia musi być regularnie smarowana. Zapobiega to dużej ilości problemów w przyszłości.
Jak można zobaczyć wymiana pasa bieżni nie jest skomplikowana i można to zrobić samemu. 


No comments:

Post a Comment