Monday, July 23, 2018

Miesięczna konserwacja bieżni

Każdego miesiąca:
Wyłącz bieżnię i odczekaj co najmniej 60 sekund, usuń boczne śruby i unieś obudowę silnika. Poczekaj, aż wszystkie czerwone diody LED zostaną całkowicie wyłączone.
Oczyść silnik i obszar pod spodem. Jeśli nie zostanie odpowiednio wyczyszczony, może to pogorszyć funkcjonowanie urządzenia.
Wytrzyj lub odkurz pył, który nagromadził się podczas użytkowania. Sprawdź pasek, aby sprawdzić, czy nie ma nadmiernego zużycia.
Regularnie sprawdzaj elementy konstrukcji wsporczej, aby upewnić się, że śruby mocujące nie są obluzowane i, w razie potrzeby, dokręć je. Są one dostępne pod następującym linkiem części eksploatacyjnych do konserwacji bieżni (pas bieżni, pas do biegania, smar).
Smarowanie bieżni

Regularne smarowanie może zapobiec nadmiernemu zużyciu silnika i płytki sterowania silnikiem, co może doprowadzić do pęknięcia po krótkiej chwili. Chociaż podstawa jest smarowana od producenta, dobrze jest posmarować ją podczas używania po raz pierwszy, na wypadek, gdyby wyschła między czasem produkcji a czasem zakupu. Co więcej, zawsze dobrze jest smarować go, gdy narzędzie nie było używane przez wiele miesięcy (na przykład w okresie letnim). Zaleca się, aby ostatecznie uniknąć nadmiernego smarowania, nagromadzenie smaru w rzeczywistości plami taśmę i nie przynosi żadnych korzyści.
Utrzymanie bieżni jest zadaniem, które musi być wykonywane regularnie, ale nie nadmiernie.
Uwaga: Odłącz przewód zasilający przed zdjęciem pokrywy silnika.
Uwaga: Wykonując smarowanie pod spodem, upewnij się, że bieżnia jest umieszczona na powierzchni łatwej do czyszczenia. Po nasmarowaniu dolnej części bieżni wytrzyj nadmiar silikonu z maty i ramy. Silikonowy spray Silic One może być również stosowany do smarowania części metalowych, ponieważ nadaje połysk i zapobiega tworzeniu się rdzy.

No comments:

Post a Comment