Friday, August 25, 2017

Jak wyregulować pas bieżni bieżni

Dzisiaj chcę opowiedzieć Państwu jak wyregulować pas bieżni. Czasem staje się tak że pas bieżni będzie biec więcej z lewej strony lub z prawej. Kiedy istnieje taki problem równocześnie mogą istnieć inne klopoty z bieżnią. Naprzyklad, można też usłyszeć, że taśma tarci się z wewnętrzną częścią maszyny. Może to spowodować uszkodzenie pasa w krótkim czasie, jeżeli nie zrobimy nić aby pozbyć się tego problemu. Więc dziś powiem Ci, jak rozwiązać ten problem. Zalecam, abyś wyłączyłeś maszynę, gdy robisz to w domu ze względów bezpieczeństwa. Aby rozwiązać ten problem, potrzebny jest klucz allen.
Wystarczy tylko, aby pas bieżni był w ten sposób. Muszę ją zabrać do środka. Akurat to i musimy zrobić, musimy zmusić ruch bieżni bliżej centrum. Są więc dwa śruby regulacyjne po obu stronach. Można używać jakikolwiek z nich. Nie ma tu fundamentalnej różnicy. Znajdź głowicę i dokręć. Zanim musisz dać bieżni czas na reagowanie na poprawki przed wprowadzeniem jakichkolwiek dodatkowych zmian. Tylko około 10-20 sekund. Jeżeli widziesz, że zaczęła się poruszać we właściwym kierunku, ale nie jest jeszcze na 100% w tym miejscu gdzie ją chcesz musisz kontynuować regulowanie. Można dać jeszcze pół obrotu, a drugą połowę z kolei. Teraz znów musisz zaczekać około 20 sekund przed wprowadzienie jakichkolwiek innych korekt.
Gdy pas biegnie centralnie, musimy zrobić kolejny test pod napięciem pasa. Musisz wykonać próbę stomp z uruchomioną maszyną. Więc za pomocą nogi sprawdzamy czy możemy zatrzymać bieżnię. Jezeli udało się to zrobić i niema innych problemów to na tym można skończyć. Jednak w innym wypadku pod czas tego testu można będzie usłyszeć że przednia rolka nadal ślizga się. To nie jest dobre. Oznacza to, że taśma jest zbyt luźna, więc musimy ją trochę naprężyć i przywrócić ten walec. Więc co teraz robimy? , Ponownie używamy tych samych nastawników. Ale tym razem dajemy obojgu pełny 360-stopniowy zwrot. Po dokonaniu tych czynności wykonujemy ten test ponownie. Teraz napięcie musi być wystarczające. Pamiętaj, aby NIE PRZESTRZENIĆ pasa, ponieważ mogłoby to uszkodzić pas, silnik lub kontroler. Proszę zapoznać się z innymi przewodnikami w tym blogu, aby uzyskać prawidłowe wyśrodkowanie i naprężenie paska. http://www.partsfortreadmill.com/


No comments:

Post a Comment