Sunday, June 3, 2018

Pas do bieżni: jak go wyregulować, jeśli nie utrzymuje pozycji

Pytanie
Uprzejmie proszę o wyjaśnienie, co powinienem zrobić na bieżni, która przedstawia ten mały problem:
- pas powoli przesuwał się w lewej części (patrząc od góry) i dlatego nie jest już "wyśrodkowany"; jakie mam regulacje, czy powinienem regulować z przodu lub z tyłu rolki?
Odpowiedź
Przednia rolka musi być idealnie wyrównana i nigdy nie należy jej dotykać w celu regulacji.
Aby wyregulować pas, możesz użyć tylko jednej z nakrętek na tylnym walcu, obracając go zgodnie z ruchem wskazówek zegara lub przeciwnie do ruchu wskazówek zegara, w zależności od efektu, który szuka (jeśli zdejmiesz dwie zaślepki, łatwiej będzie Ci zobaczyć, co się stanie).
Podczas regulacji bieżnia powinna poruszać się z prędkością około 2/3 km / godz. Bez obciążenia (nikt nie może być na pasie) i można zacząć od obrócenia nakrętki (1 pełny obrót / jeśli nie ma efektu powtórzyć z maksymalnym obrotem o kolejny obrót), aby pasek powrócił w kierunku centralnym. Gdy środek zostanie osiągnięty, pas będzie miał tendencję do "przechodzenia na drugą stronę", dlatego należy obrócić o 1/4 lub 1/2 obrotu w kierunku przeciwnym do początkowej regulacji, aby się uspokoić.
Jeśli wydaje się to teraz dobre, możesz stopniowo zwiększać prędkość, sprawdzając, że przy wyższych prędkościach twój pas nie ma tendencji do poruszania się (w takim przypadku powtórz operację ponownie, z coraz mniejszymi i dokładniejszymi regulacjami), aż osiągniesz maksymalną prędkość.
Uwagi
1) Jeśli początkowo jest to bardzo "niecentryczne", możesz najpierw popchnąć je ręcznie (wskazując stopy, gdy pas obraca się z niską prędkością), aby nieco przesunąć się w środku. Ma to na celu zapobieżenie zatrzymaniu się pasa na krawędzi podnóżka i zrujnowaniu, czołganiu się.
2) Jeśli musisz bardzo często zmieniać, sprawdź poziomowanie stóp i samej podłogi. Sprawdź również, czy pasek nie jest zbyt luźny (unikaj jednak nadmiernego dokręcania). Jeśli nawet zwęża się i jest dobrze napięty, pas ma tendencję do poruszania się, sprawdzania własnego sposobu chodzenia / biegania, ponieważ prawdopodobnie nie biegasz w środku, lub naciskasz jedną nogą więcej niż druga i to może być dobra okazja naprawić trochę dla lepszego treningu.

No comments:

Post a Comment