Saturday, May 19, 2018

Konserwacja bieżni elektrycznej : co i jak robić?

Bardzo ważne jest dbanie o czystość i smarowanie bieżni. Poprawna konserwacja bieżni jest bardzo potrzebna i pomoże Ci przedłużyć życie sprzętu. Poniżej znajdują się pomocnicze wskazówki, które pozwolą Ci w pełni wykorzystać możliwości swojej bieżni
Czyszczenie bieżni:
-Po użyciu usunąć pozostałości potu z bieżni. Pot niszczy bieżnię, niszcząc farbę i predysponuje narzędzie do rdzewienia. Pot może również pozostawiać nieprzyjemne plamy na plastiku.
- Co 6 miesięcy odłącz bieżnię i pozostaw ją wyłączoną na 20 minut, następnie zdejmij pokrywę silnika i odkurz ją wewnątrz.


Smarowanie i napięcie paska bieżni:
Główną przyczyną uszkodzenia bieżni jest brak smarowania i nadmierne napięcie pasa bieżni. Zbyt duże napięcie powoduje nadmierną siłę na silnik i uszkadza pas, silnik i płytkę sterującą bieżni. Procedura właściwego smarowania i napinania paska i bieżni jest zwykle opisana w instrukcji obsługi bieżni, ale jest również opisywana w różnych postach na naszym blogu.


Śruby na ramie:
Raz w miesiącu sprawdź, czy wszystkie śruby bieżni są szczelne, z wyjątkiem tych na kółkach, które, przeciwnie, muszą pozostawić luźne, aby umożliwić łatwy ruch kół. Pozwoli to uniknąć pojawiania się denerwujących dźwięków i stuknięć na bieżni.

No comments:

Post a Comment